امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن فیزیوتراپی ایران و سازمان بهزیستی

0

تهران– ایرنا– انجمن علمی فیزیوتراپی ایران و سازمان بهزیستی امروز دوشنبه به منظور گسترش همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و توانبخشی، تفاهم نامه ای امضا کردند.

tafahom12

امضای تفاهم نامه همکاری بین انجمن فیزیوتراپی ایران و سازمان بهزیستی
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران در حاشیه امضای این تفاهمنامه اظهار کرد: تفاهم نامه همکاری بین سازمان بهزیستی و سازمان علمی فیزیوتراپی ایران در راستای ماده ۸۸۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و به منظور ایجاد زمینه مشارکت و توسعه همکارهای آموزشی، پژوهشی، درمانی و توانبخشی بین این دو مرکز به امضا رسید.
دکتر محمدعلی محسنی بندپی اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه همکاری و مشارکت در زمینه ارائه خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی به منظور پیشگیری و شناسایی بیماری های عصبی، اسکلتی وو عضلانی و همچنین ناتوانی ها و معلولیت های متعاقب آن صورت می گیرد.
وی افزود: همچنین بر اساس این تفاهم نامه، ارائه درمان های فیزیوتراپی و توانبخشی در چهارچوب قوانین و مقررات مرتبط با سازمان بهزیستی کشور صورت می پذیرد.
محسنی بندپی در مورد تعهدات انجمن فیزیوتراپی ایران در این تفاهم نامه اظهار کرد: مشارکت در غربالگری نونهالان و کودکان مهدهای کودک وابسته به سازمان بهزیستی در تشخیص و درمان اختلالاتت عصبی-اسکلتی و عضلانی و همکاری با بهزیستی برای نظارت بر مراکز روزانه و شبانه روزی توانبخشی ازجمله تعهدات این انجمن است.
وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های مدون برای آموزش ضمن خدمت فیزیوتراپیست های سازمان بهزیستی و انجام برنامه های آگاه سازی با تهیه و تدوین جزوه آموزشی برای عموم مردمم در زمینه اثربخشی خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی نیز از دیگر تعهدات انجمن فیزیوتراپی در این تفاهم نامه است.
محسنی بندپی در خصوص تعهدات سازمان بهزیستی نیز گفت: تعیین موضوعات آموزشی و تعیین محورهای پژوهشی و تحقیقاتی قابل واگذاری به انجمن فیزیوتراپی و همچنین استفاده از ظرفیت انجمنن در اجرای پروژه های درمانی و توانبخشی و استفاده از نظر متخصصان انجمن در کمیته های توانبخشی و کمیسیون های تشخیص معلولیت جسمی- حرکتی از جمله تعهدات سازمان بهزیستی در این تفاهم نامه است.

tafahom11

وی افزود: استفاده از ظرفیت انجمن در غربالگری نونهالان و کودکان در مهدهای کودک وابسته به سازمان برای شناسایی و تشخیص و درمان بیماری ها و اختلالات سیستم عصبی- اسکلتی- عضلانی و استفاده از متخصصان انجمن در نظارت دوره ای مراکز شبانه روزی سالمندان و معلولان و ارزیابی وضعیت جسمانی و مراکز فیزیوتراپی و توانبخشی دولتی و غیردولتی سازمان بهزیستی نیز از دیگر تعهدات این سازمان است.
محسنی بندپی گفت: طرفین تفاهم نامه توافق کردند با تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان طرفین ظرف مدت دو ماه از تاریخ امضای تفاهم نامه نسبت به اجرایی کردن تفاهم نامه و تنظیم قراردادهایی مورد نظر و انجام سایر امور مربوطه اقدام کنند و گزارش آن را هر سه ماه یکبار به ناظر تفاهم نامه ارائه دهند.
وی با بیان این که معاونت امور توانبخشی ناظر اجرای تفاهم نامه خواهد بود، افزود: در صورتی که انجمن به مفاد تفاهم نامه و تعهدات خود عمل نکند یا تاخیر و تعلل ورزد، تفاهم نامه از طرف سازمان قابلل فسخ خواهد بود. همچنین در صورت تمایل طرفین به فسخ این تفاهم نامه، موظف هستند با اعلام کتبی دو ماه قبل از فسخ با ذکر دلایل مراتب را به طرف مقابل اعلام کنند.
به گفته محسنی بندپی، این تفاهم نامه از یکم فروردین ماه تا ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۶ به مدت یک سال اعتبار دارد و با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.
این تفاهم نامه به امضای محمدعلی محسنی بندپی رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران و دکتر انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور رسید.

tafahom15

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - رئیس انجمن فیزیوتراپی مرکزی ایران

پاسخ دادن به