ساخت و رونمایی تولیدات ایرانی در حوزه فیزیوتراپی

0

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران از ساخت و رونمایی تولیدات ایرانی در حوزه فیزیوتراپی خبر داد.

inst1

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، احمد موذن زاده با اشاره به اینکه نخستین کنگره بین المللی و بیست و هشتمین کنگره سالیانه فیزیوتراپی ایران از تاریخ سوم لغایت پنجم خرداد ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: با پشتوانه برگزاری ۲۷ کنگره متوالی و موفق کشوری و تلاش و کوشش علمی پانزده دپارتمان دانشگاهی فیزیوتراپی در سطح کشور و با محوریت انجمن علمی فیزیوتراپی ایران برگزاری نخستین کنگره بین المللی فیزیوتراپی به شایستگی هدف گذاری شده است.

موذن زاده افزود: سایر برگزار کنندگان این کنگره شامل کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی، سازمان بهزیستی و سازمان نظام پزشکی کل کشور، دانشگاههای علوم پزشکی ایران و علوم بهزیستی و توان بخشی و سایر دپارتمانهای دانشگاهی فیزیوتراپی و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران میباشند.

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران افزود: در راستای دورنمای علمی کشور در سال ۱۴۰۴ و سیاستهای بورد و انجمن فیزیوتراپی و در جهت محوریت علمی کشور عزیزمان در سطح منطقه خاورمیانه برنامه ریزی لازم برای برگزاری بزرگترین همایش علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه صورت گرفته است.

موذن زاده ادامه داد: حدود سه هزار فیزیوتراپیست و دانشجوی فیزیوتراپی و سایر رشته‌های توانبخشی و پزشکان عمومی و متخصص در این کنگره شرکت خواهند کرد.

وی افزود: ما ۳۸۲ مقاله را از طریق درگاه دو زبانه این همایش پذیرش کرده و حدود ۳۰ سخنران مطرح خارجی از کشورهای آلمان، انگلستان، ایتالیا، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، آمریکا، هند، پاکستان، آذربایجان، لبنان، رومانی، لهستان و فرانسه در این همایش سخنرانی کرده و تعدادی از متخصصین مطرح ایرانی خارج از کشور نیز در بزرگترین رخداد علمی فیزیوتراپی در سطح منطقه حضور خواهند داشت.

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران افزود: در این همایش ۲۵ کارگاه علمی نیز در جهت توانمندسازی بالینی و حرفه ای فیزیوتراپیست‌های ایرانی برنامه ریزی شده که حداقل هفتاد درصد این کارگاه‌ها با سخنرانی شخصیت‌های برجسته علمی خارجی مانند دکتر دامرهولد از مایوکلینیک آمریکا، دکتر علی ایرانی رئیس انجمن فیزیوتراپی هند، دکتر پتمن رییس شاخه قلبی ریوی کنفدراسیون جهانی فیزیوتراپی از استرالیا و سایر اساتید مطرح خارجی و داخلی برگزار خواهد شد.

فیزیوتراپیست موذن زاده افزود که حداقل یکصد فیزیوتراپیست خارجی به عنوان شرکت کننده در این همایش علمی مشارکت کرده و این میزان استقبال و حضور برجسته ترین شخصیت‌های علمی فیزیوتراپی از اقصی نقاط دنیا در کشورمان نشان دهنده محوریت علمی فیزیوتراپی ایران در بین کشورهای منطقه است.

موذن زاده افزود که نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی اولین کنگره بین المللی فیزیوتراپی ایران نیز در پنج سالن و با شرکت حدود یکصدشرکت تولیدکننده یا وارد کننده تجهیزات و سایر محصولات آموزشی، کتب و نشریات، مواد مصرفی و تولیدات مکانوتراپی و ورزشی برگزار خواهد شد که در نوع خود بزرگترین نمایشگاه تاریخ فیزیوتراپی کشور است.

فیزیوتراپیست موذن زاده اعلام کرد: در این نمایشگاه از تعدادی از تولیدات داخلی که به دست صنعتگران داخلی طراحی و ساخته شده است نیز رونمایی می‌شود که جلوه ای دیگر از تجلی اقتصاد مقاومتی در عرصه علوم پزشکی کشور است.

موذن زاده خاطرنشان کرد: در آستانه اجرای فراگیر مقطع دکترای حرفه ای فیزیوتراپی در کشور؛ برگزاری شکوهمند و پربار این همایش علمی برگ زرین دیگری در اثبات توانمندی‌های علمی و حرفه ای متخصصین ایرانی در حیطه علوم پزشکی و توانبخشی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - رئیس انجمن فیزیوتراپی مرکزی ایران

پاسخ دادن به