فعالیت هفت هزار فیزیوتراپیست در کشور

0

IMG_20170820_212400
تهران – ایرنا – رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران گفت: در حال حاضر، هفت هزار فیزیوتراپیست در کشور فعالیت دارند

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی محسنی بندپی عصر یکشنبه در آیین تجلیل از اسماعیل ابراهیمی تکامجانی پیشکسوت برجسته حوزه توانبخشی افزود: فیزیوتراپیست ها در دانشگاه های علوم پزشکی و مطب ها، خدمات لوکس ارائه می دهند اما فیزیوتراپیست ها در سازمان بهزیستی کشور با بیمارانی سر و کار دارند که خدمات به اندازه تمام عمر همراه تکنیک های بروز، نیاز دارند.
وی با اشاره به وجود ۱۵ دانشکده توانبخشی در کشور خاطرنشان کرد: از هفت هزار فیزیوتراپیست در کشور، بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر آنان در مقطع کارشناسی، یکهزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۵۰ نفر در مقطع دکترای تخصصی هستند.
رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران در ادامه به شخصیت برجسته اسماعیل ابراهیمی تکامجانی اشاره کردو گفت: دکتر ابراهیمی، برند عرصه توانبخشی کشور به شمار می آید.
به گزارش ایرنا،اسماعیل ابراهیمی تکامجانی از سال ۵۵ وارد عرصه توانبخشی کشور شد، او در سال ۶۷ در مقطع کارشناسی ارشد، دانش آموخته شد و برای تحصیل در مقطع دکترا ی حرفه ای در سال ۶۹ به گلاسکو انگلیس رفت.

photo_2017-08-22_09-11-36 او، ریاست دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال ۷۶ و دبیری بورد توانبخشی وزارت بهداشت در سال ۷۴ را در کارنامه کاری خود دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - رئیس انجمن فیزیوتراپی مرکزی ایران

پاسخ دادن به