سفر رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران به منطقه زلزله‌زده

0

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران در سفر به منطقه زلزله‌زده سرپل ذهاب:

  • بعد از زلزله و حوادث و بلایای طبیعی، آسیب‌هایی که عمدتا به چشم می‌آید، آسیب‌های جسمانی است و آسیب‌های روحی و روانی در مرحله بعدی قرار دارند.
  • آسیب‌های جسمانی اقدامات اولیه می‌خواهد که توسط گروه امداد هلال احمر و کادر اورژانس پزشکی انجام می‌شود.
  • استان کرمانشاه تقریبا ۱۲۰ معلول یا آسیب دیده در زلزله و ۱۸ آسیب نخاعی دارد که بعضی از آنها در سرپل ذهاب و برخی در مناطق و روستاهای اطراف هستند، دارد.
  • بخشی از این بیماران را با تجهیز بیشتر مراکز توانبخشی که اینجا وجود دارد و تحت پوشش بهزیستی و هلال احمر است، یا با گسترش دادن این بخش ها، می توانیم اینجا تحت درمان قرار دهیم. بخشی را هم باید برای آنها فکر جدیدتری کنیم که آیا خدمات را در منزل به آنها ارائه دهیم یا اینها را با وسایل امن‌تر به مراکز توانبخشی خودمان منتقل کنیم.
  • اینها مباحثی است که بعد از بازدید در مورد آنها تصمیم‌گیری خواهد شد و بررسی می‌کنیم که چطور این قضایا را هندل کنیم که رضایتمندی نسبی بعد از این آسیب جدی که مردم منطقه وارد شده است، را فراهم کنیم.
  • رئیس سازمان بهزیستی کشور هم اعلام آمادگی کرده‌اند و ما را برای تهیه گزارش مبسوطی از این مناطق به مناطق زلزله‌زده اعزام کردند و پس از آن تمام موارد در نشستی به اطلاع ایشان می رسد و حتما تمهیداتی اتخاذ خواهد شد که مردم حداقل از نظر توانبخشی وضعیت بهتری داشته باشند.

m3

 بازدید معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از نحوه خدمت‌رسانی مجتمع بهزیستی شهرستان ثلاث باباجانی

m2

بازدید معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از مرکز فیزیوتراپی سیار منطقه سرپل ذهاب

m1

محسنی بندپی، رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران مطرح کرد:

بهبود وضعیت توانبخشی آسیب‌دیدگان زلزله استان کرمانشاه

m4

m5

بازدید معاون توانبخشی بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از نحوه خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان زلزله در سرای سالمندان مادر کرمانشاه

m6

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران با حضور در بیمارستان طالقانی کرمانشاه از آسیب‌دیدگان زلزله غرب عیادت کردند.

m7

عیادت معاون امور توانبخشی بهزیستی کشور، رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از هانیه یزدانشناس دختر معلول ضایعه نخاعی که با فداکاری جان خواهر کوچکش را در زلزله نجات داد.

m8

بازدید معاون امورتوانبخشی بهزیستی کشور و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران از زلزله زدگان‌آسیب دیده مستقر در مرکز نگهداری سالمندان ارم در کرمانشاه

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - رئیس انجمن فیزیوتراپی مرکزی ایران

پاسخ دادن به